RD15S100V5X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15S100V5X is not available
RD15S100V5X
DigiKey Part Number
4306-RD15S100V5X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15S100V5X
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C