RD15M100E6S/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 5
Image for RD15M100E6S/AA-50 is not available
RD15M100E6S/AA-50
DigiKey Part Number
4306-RD15M100E6S/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15M100E6S/AA-50
Description
RD15M100E6S/AA-50
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C