ODD26M3S500C-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Image for ODD26M3S500C-15 is not available
ODD26M3S500C-15
DigiKey Part Number
4306-ODD26M3S500C-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD26M3S500C-15
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C