HDC50S32S60T0/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC50S32S60T0/AA-14 is not available
HDC50S32S60T0/AA-14
DigiKey Part Number
4306-HDC50S32S60T0/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC50S32S60T0/AA-14
Description
HDC50S32S60T0/AA-14
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C