HDC50S20000/AA-759.1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC50S20000/AA-759.1 is not available
HDC50S20000/AA-759.1
DigiKey Part Number
4306-HDC50S20000/AA-759.1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC50S20000/AA-759.1
Description
HDC50S20000/AA-759.1
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C