HDC25M5R8NT20/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M5R8NT20/AA-14 is not available
HDC25M5R8NT20/AA-14
DigiKey Part Number
4306-HDC25M5R8NT20/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M5R8NT20/AA-14
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C