HDC15S32S0T0/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15S32S0T0/AA-50 is not available
HDC15S32S0T0/AA-50
DigiKey Part Number
4306-HDC15S32S0T0/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15S32S0T0/AA-50
Description
HDC15S32S0T0/AA-50
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C