DD26S4R6000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S4R6000/AA is not available
DD26S4R6000/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S4R6000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S4R6000/AA
Description
DD26S4R6000/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C