DD15S20ANT20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S20ANT20/AA is not available
DD15S20ANT20/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15S20ANT20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S20ANT20/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C