DD15S20000/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S20000/AA-50 is not available
DD15S20000/AA-50
DigiKey Part Number
4306-DD15S20000/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S20000/AA-50
Description
DD15S20000/AA-50
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C