DD15S10AN0X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S10AN0X/AA is not available
DD15S10AN0X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15S10AN0X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S10AN0X/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C