DAPO15S365TLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
DAPO15S365TLF
DigiKey Part Number
DAPO15S365TLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DAPO15S365TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
DAPO15S365TLF Models
Category
Flange Feature
Board Side (4-40)
Mfr
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
7.5A per Contact
Number of Positions
Voltage Rating
1000V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C