DA15S065TLF
DigiKey Part Number
DA15S065TLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA15S065TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
DA15S065TLF Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish
Gold, GXT™
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Natural
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C