69176-014LF
69176-014LF
69176-014LF
DigiKey Part Number
609-2384-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
69176-014LF
Description
CONN RCPT HSG 14POS 2.54MM
Detailed Description
14 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
69176-014LF Models
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.100" (2.54mm)