69176-012LF
69176-012LF
69176-012LF
DigiKey Part Number
609-2383-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
69176-012LF
Description
CONN RCPT HSG 12POS 2.54MM
Detailed Description
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
69176-012LF Models
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.100" (2.54mm)