10132446-24LF
DigiKey Part Number
10132446-24LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10132446-24LF
Description
CONN PLUG HSG 24POS 3.00MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.118" (3.00mm)
EDA/CAD Models
10132446-24LF Models
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bag
Fastening Type
Locking Ramp
Contact Type
Male Pin
Insulation Material
Thermoplastic
Number of Positions
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Pitch
0.118" (3.00mm)