10132446-14LF
DigiKey Part Number
10132446-14LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10132446-14LF
Description
CONN PLUG HSG 14POS 3.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.118" (3.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
10132446-14LF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Locking Ramp
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Features
Glow Wire Compliant
Contact Type
Male Pin
Insulation Material
Thermoplastic
Number of Positions
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Pitch
0.118" (3.00mm)