L77HDAH26SOL2RM5
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDAH26SOL2RM5
DigiKey Part Number
L77HDAH26SOL2RM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDAH26SOL2RM5
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P VERT SLDR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77HDAH26SOL2RM5 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C