ICD26S13E4GV00LF
ICD26S13E4GV00LF
ICD26S13E4GV00LF
DigiKey Part Number
609-2803-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ICD26S13E4GV00LF
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P R/A SLDR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
ICD26S13E4GV00LF Models
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C