DAL3V3S543G40LF
DigiKey Part Number
DAL3V3S543G40LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DAL3V3S543G40LF
Description
CONN D-SUB RCPT 3POS R/A SOLDER
EDA/CAD Models
DAL3V3S543G40LF Models
Category
Flange Feature
Housing/Shell (M3)
Current Rating (Amps)
40A
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C