D15S91C4GL00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Image for D15S91C4GL00LF is not available
D15S91C4GL00LF
DigiKey Part Number
D15S91C4GL00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D15S91C4GL00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT PRESS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Phosphor Bronze
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C