98424-G52-34ALF
DigiKey Part Number
609-2641-2-ND - Tape & Reel (TR)
609-2641-1-ND - Cut Tape (CT)
609-2641-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
98424-G52-34ALF
Description
CONN HEADER SMD 34POS 2MM
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 34 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
98424-G52-34ALF Models
Contact Length - Mating
0.157" (4.00mm)
Series
Insulation Height
0.244" (6.20mm)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish - Mating
Gold, GXT™
Connector Type
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
2A (AC/DC)
Voltage Rating
200V (AC/DC)