71600-026LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
3M
In Stock: 1.822
Datasheet
Similar
3M
In Stock: 20.603
Datasheet
26 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28-30 AWG
71600-026LF
71600-026LF
71600-026LF
DigiKey Part Number
609-1742-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71600-026LF
Description
CONN RCPT 26P IDC 28-30AWG GOLD
Detailed Description
EDA/CAD Models
71600-026LF Models
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Number of Positions
26
Pitch
0.100" (2.54mm)