10073599-034LF
DigiKey Part Number
10073599-034LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10073599-034LF
Description
CONN RCPT HSG 34POS 2.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
10073599-034LF Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.079" (2.00mm)