10073456-043LF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 10073456-043LF-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10073456-043LF |
Description | CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Connector Header Through Hole 34 position 0.100" (2.54mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 10073456-043LF Models |
Category | Fastening Type Push-Pull |
Mfr | Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm) |
Series | Contact Length - Post 0.160" (4.06mm) |
Packaging Tray | Overall Contact Length 0.510" (12.95mm) |
Part Status Active | Insulation Height 0.365" (9.27mm) |