10056845-S34KLF
DigiKey Part Number
609-10056845-S34KLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
609-10056845-S34KLFCT-ND - Cut Tape (CT)
609-10056845-S34KLFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10056845-S34KLF
Description
CONN HEADER R/A 34POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 34 position 0.100" (2.54mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
10056845-S34KLF Models
Category
Mounting Type
Mfr
Termination
Solder
Series
Fastening Type
Detent Lock
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Length - Mating
0.236" (6.00mm)
Part Status
Active
Contact Length - Post
0.079" (2.00mm)
Connector Type
Insulation Height
0.362" (9.20mm)