L77TWB21W1S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TWB21W1S
DigiKey Part Number
L77TWB21W1S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TWB21W1S
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS PNL MNT
Detailed Description
21 (20 + 1 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77TWB21W1S Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Voltage Rating
300V
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Contact Form
Machined
Dielectric Material
Thermoplastic
Mounting Type
Contact Material
Bronze
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 21W1
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C