L77SDC37S1ACH4RC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDC37S1ACH4RC309
DigiKey Part Number
L77SDC37S1ACH4RC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDC37S1ACH4RC309
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77SDC37S1ACH4RC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C