L77HDBH44SC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 31
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 223
In Stock: 77
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDBH44SC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDBH44SC309
DigiKey Part Number
L77HDBH44SC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDBH44SC309
Description
CONN D-SUB HD RCPT 44P SLDR CUP
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDBH44SC309 Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Mounting Type
Contact Material
Phosphor Bronze
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C