L77DFC37SOL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Assmann WSW Components
In Stock: 944
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77DFC37SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DFC37SOL2
DigiKey Part Number
L77DFC37SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFC37SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 37P PNL MNT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77DFC37SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C