Image for L77DBH25SA is not available
L77DBH25SA
DigiKey Part Number
L77DBH25SA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DBH25SA
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Brass
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C