L77DA15S1APN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
NorComp Inc.
NorComp Inc.
In Stock: 139
Image for L77DA15S1APN is not available
L77DA15S1APN
DigiKey Part Number
L77DA15S1APN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DA15S1APN
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C