L777HDA26POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777HDA26POL2
DigiKey Part Number
L777HDA26POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777HDA26POL2
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26P VERT SLDR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L777HDA26POL2 Models
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C