L777DFCH37PAM4RM6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 468
Datasheet
Image for L777DFCH37PAM4RM6 is not available
L777DFCH37PAM4RM6
DigiKey Part Number
L777DFCH37PAM4RM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777DFCH37PAM4RM6
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Brass
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C