L717TWB17W2PHCSV4RRM6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L717TWB17W2PHCSV4RRM6 is not available
L717TWB17W2PHCSV4RRM6
DigiKey Part Number
L717TWB17W2PHCSV4RRM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717TWB17W2PHCSV4RRM6
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Detailed Description
17 (15 + 2 Coax) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Part Status
Active
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Contact Material
Brass
Contact Type
Coax and Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C