Image for L717DB25P1AMNRM6 is not available
L717DB25P1AMNRM6
DigiKey Part Number
L717DB25P1AMNRM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DB25P1AMNRM6
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C