L17DCFRB37P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
3M
In Stock: 266
Datasheet
Similar
3M
In Stock: 261
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 100
In Stock: 0
In Stock: 226
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L17DCFRB37P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DCFRB37P
DigiKey Part Number
L17DCFRB37P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DCFRB37P
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS IDC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L17DCFRB37P Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Number of Rows
2
Mounting Type
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C