L177HDDG78SOL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 35
Datasheet
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L177HDDG78SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177HDDG78SOL2
DigiKey Part Number
L177HDDG78SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177HDDG78SOL2
Description
CONN D-SUB HD RCPT 78P VERT SLDR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L177HDDG78SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Rows
4
Contact Material
Phosphor Bronze
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C