L117DCFRA37S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L117DCFRA37S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DCFRA37S
DigiKey Part Number
L117DCFRA37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DCFRA37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DCFRA37S Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Strain Relief
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C