L117DBFRBA25P is available for purchase but is not normally stocked.
3M
In Stock: 364
Datasheet
In Stock: 67
In Stock: 69
In Stock: 13
In Stock: 38
In Stock: 0
In Stock: 935
In Stock: 199
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L117DBFRBA25P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DBFRBA25P
DigiKey Part Number
L117DBFRBA25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DBFRBA25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DBFRBA25P Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C