NX2300200000G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for NX2300200000G is not available
NX2300200000G
DigiKey Part Number
1818-NX2300200000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NX2300200000G
Description
NX- 5.0 -23P RED ; TIN-PLATED WI
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Category
Voltage
300 V
Color
Red
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Pitch
0.197" (5.00mm)
Current
7 A