SA10JM151A19R15XXX
DigiKey Part Number
3222-SA10JM151A19R15XXXTR-ND - Tape & Reel (TR)
3222-SA10JM151A19R15XXXCT-ND - Cut Tape (CT)
3222-SA10JM151A19R15XXXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Aishi Capacitors (Hunan Aihua Group
Manufacturer Product Number
SA10JM151A19R15XXX
Description
CAP ALUM POLY 150UF 20% 6.3V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF 6.3 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 15mOhm 2000 Hrs @ 105°C
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
3 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Rated
6.3 V