ATS-61425D-C1-R0
DigiKey Part Number
ATS1425-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-61425D-C1-R0
Description
MAXIGRIP FANSINK 42.5X42.5X9.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Shape
Square, Pin Fins
Mfr
Length
1.673" (42.50mm)
Series
Width
1.673" (42.49mm)
Fin Height
0.374" (9.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.30°C/W @ 200 LFM