ASZKDV-32.768KHZ-H-T
DigiKey Part Number
535-ASZKDV-32.768KHZ-H-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASZKDV-32.768KHZ-H-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASZKDV-32.768KHZ-H-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASZKDV-32.768KHZ-H-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 5.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 5.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.7µA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.2)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)