ASEKDVAIG-32.768KHZ-KC-T3
DigiKey Part Number
535-ASEKDVAIG-32.768KHZ-KC-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASEKDVAIG-32.768KHZ-KC-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASEKDVAIG-32.768KHZ-KC-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEKDVAIG-32.768KHZ-KC-T3
Description
XTAL OSC XO 32.768KHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASEKDVAIG-32.768KHZ-KC-T3 Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
15µA
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
5µA
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V