AIMC-0402-15NJ-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AIMC-0402-15NJ-T |
Description | FIXED IND 15NH 300MA 600 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 600mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AIMC-0402-15NJ-T Models |
Category | DC Resistance (DCR) 600mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 8 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 2.3GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |