ACAG0301-15752450-T
DigiKey Part Number
535-14485-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14485-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14485-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACAG0301-15752450-T
Description
RF ANT 1.575GHZ/2.4GHZ CHIP SLD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, GPS, ISM, Wi-Fi Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACAG0301-15752450-T Models
Category
Frequency Range
1.565GHz ~ 1.585GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz
Manufacturer
Abracon LLC
Antenna Type
Chip
Series
Number of Bands
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
1.21dBi, 3.18dBi
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
Bluetooth, General ISM, Navigation, WiFi
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz, 2.4GHz