ABS07AIG-32.768KHZ-7-T
DigiKey Part Number
535-13350-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13350-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13350-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABS07AIG-32.768KHZ-7-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABS07AIG-32.768KHZ-7-T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency Tolerance
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Load Capacitance
7pF
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)