ABS05-32.768KHZ-X-3-T3
DigiKey Part Number
535-ABS05-32.768KHZ-X-3-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABS05-32.768KHZ-X-3-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABS05-32.768KHZ-X-3-T3
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 4PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±25ppm Crystal 4pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABS05-32.768KHZ-X-3-T3 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
4pF