ABM8W-13.5600MHZ-6-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-14015-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8W-13.5600MHZ-6-D1X-T3
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 6PF SMD
Detailed Description
13.56 MHz ±10ppm Crystal 6pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM8W-13.5600MHZ-6-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
13.56 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)